TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Bratři Ebenové - Čas Holin / Trutnov

Kdy:
Středa 25.03.2015 od 19:00 hod
Kde:
Uffo, Trutnov
Pořadatel:
Účinkující:
Sdílet:

17. ročník mezinárodního hudebního festivalu.

Třicet let na scéně a bratrské trio nepřestává svěže neotřelým způsobem lákat folkrockovými písněmi o tom, jak si tady žijeme.

Za decentního doprovodu bratrů Davida a Kryštofa a skvělých muzikantů z ETC... Jejich autor Marek glosuje přítomnost s vůlí a přesvědčením, že slušnost není k zahození, ale spousta lidí to stále nebere do úvahy. Zdvořilé rýpání, příslovečně spiklenecký humor, ale i skepse, kam jsme to pětadvacet let po revoluci dopracovali.

Snad každý cituje text skladby Čas holin, jak ale jinak, když z pochodového marše slyšíme trefnost, na jakou myslí nejeden z nás: "Přišel čas holin. Obout si lakýrky si nedovolím. Párek na tácku a víno v plastu. To nám to uteklo, už je to tu zas. Na jiné obutí odteďka smolím. Tenhleten kaučuk je do marastu."

Album Čas holin patří mezi ta nejlepší a v textech nejpronikavější, jaká Bratři Ebenové natočili: posloucháme laskavý hudební lepanec na probuzení ze snu. Na koncertu ale připomenou i takřka zlidovělé starší skladby, třeba i ty, které dlouho nehráli.
Bude to báječný koncert, o tom není pochyb.

Vstupné: 590,- / 450,- / 290,-Kč

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí61,822891235352