TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ŠKODA AUTO podpořila studium na Krkonošském gymnáziu zakončené americkou maturitou

16.09.2021
VRCHLABÍ - ŠKODA AUTO rozšiřuje svoji podporu vzdělávání příspěvkem pro Krkonošské gymnázium, které působí ve Vrchlabí a Hostinném. Místní střední škola umožňuje studentům složit českou i americkou maturitu bez nutnosti vycestovat do zahraničí. Americká maturita (v orig. High School Diploma) otvírá absolventům řadu možností pro další studium na prestižních univerzitách po celém světě, zvyšuje sebedůvěru studentů a pomáhá posílit jejich silné stránky. ŠKODA AUTO přispěla na vzdělávací program v prvním školním roce 2021/2022 částkou 100 000 Kč. Podpora vzdělávání patří mezi priority společenské odpovědnosti domácí automobilky, a to na všech úrovních od předškolního a základního přes středoškolské a odborné až po univerzitní.
Foto: skoda-storyboard.com
Velmi oceňujeme snahu Krkonošského gymnázia zajistit studentům výuku na mezinárodní úrovni. ŠKODA AUTO považuje kvalitní vzdělání za jeden z nezbytných předpokladů pro další rozvoj nejen svých aktivit, ale také za významný přínos pro celou Českou republiku. Věříme, že nový program otvírá mladým lidem cestu ke studiu na špičkových univerzitách a k perspektivní budoucnosti absolventů," říká Ivan Slimák, vedoucí závodu ve Vrchlabí.

Projekt je součástí globální platformy American Academy Online, za níž stojí český inovátor v oblasti vzdělávání Ondřej Kania. Program na Krkonošském gymnáziu je určen pro studenty prvních a druhých ročníků a také pro čtvrté ročníky osmiletého studia. Výuka v angličtině probíhá online vedle běžně probíraných předmětů, a to nejméně tři dny v týdnu. Kurzy se konají bez omezení a žáci se jim mohou věnovat i o víkendech.

Během programu získávají účastníci kredity podle amerického systému a čtyřleté studium zakončí českou a americkou maturitou. Americký diplom vydává vyhlášená akademie Foxcroft, která byla ve státě Maine založena v roce 1823. Tato uznávaná zkouška dává absolventům široké možnosti studia na prestižních univerzitách po celém světě.

Studenti projevili o studium zakončené americkým vysvědčením velký zájem: minimální počet žáků byl stanoven na 20, již nyní ale škola registruje více než dvojnásobný počet uchazečů. ŠKODA AUTO na čtyřletý studijní program přispěla částkou 100 000 korun. Díky této podpoře automobilky bude například uhrazeno školné talentovaným studentům ze znevýhodněných rodin nebo studijní materiály a práce koordinátorů programu.

ŠKODA AUTO řadí podporu vzdělávání mezi čtyři hlavní priority své společenské odpovědnosti, a to na všech úrovních. Automobilka minulý týden spustila projekt EDU.LAB, který zábavnou formou představuje nejmodernější technologie žákům 8. a 9. ročníků základních škol. Edukativní koncept mobilní laboratoře zahrnuje jak ukázky pokročilých technologií, tak interaktivní expozice, na nichž si mohou účastníci špičkové prvky sami vyzkoušet. Jsou zde nejen stanoviště umělé inteligence a 3D tisku, virtuální a rozšířené reality, ale také předvedení možností termovize nebo schopností kooperujících robotů. Projekt má za cíl představit studentům moderní technologie a přiblížit jim možnosti technického vzdělávání. Automobilka chce společně s partnerskými společnostmi ABB, Prusa Research, Scania a Západočeskou univerzitou v Plzni motivovat žáky se zájmem o tuto oblast k volbě vhodného technického středoškolského studia. Projekt probíhá od září do listopadu na vybraných základních školách po celé České republice, které tato mobilní laboratoř navštíví.

Automobilka spolupracuje se čtyřmi desítkami technicky zaměřených škol, a to primárně v okolí Mladé Boleslavi, Kvasin a Vrchlabí. Provozuje také vlastní střední odborné učiliště a rovněž vysokou školu, která se před 21 lety stala vůbec první soukromou univerzitou tohoto typu. Dnes nabízí unikátní bakalářské i magisterské studijní programy zaměřené na ekonomické, strojírenské a elektrotechnické vzdělání.

Součástí podpory vzdělávání na regionální úrovni je rovněž řada projektů pro školy ve Vrchlabí a okolí. ŠKODA AUTO nabízí odborné stáže pro studenty vysokých škol či praxe pro žáky středních škol a odborných učilišť. Zároveň poskytuje vzdělávacím institucím přímou finanční pomoc a moderní vybavení. Středním i vysokým školám daruje automobilka vyřazené motory, převodovky, stroje a různá zařízení nebo dokonce i celé vozy. Zároveň pro SŠ pořádá odborná školení pro pedagogy, a to na témata jako elektromobilita nebo asistenční systémy ve vozech ŠKODA. Jednou z nejnovějších aktivit je nákup cizojazyčných knih pro Městskou knihovnu Vrchlabí, které mají především mezi mladými lidmi zvýšit zájem o studium cizích jazyků, nebo podpora zapojení místních žáků do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Zdroj: Škoda AUTO
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

ČEZ: Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště

Zrekonstruované hřiště ve Velké Úpě slouží místním i turistům. Na opravu přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc ...

Na pomoc s likvidací černých skládek můžou obce dostat až milionovou dotaci

Nelegální skládky a smetiště trápí nejednu obec. Představují značné riziko pro životní prostředí, mohou z nich unikat nebezpečné látky do půdy, vody i ...

Ve východních Čechách zjistila ČOI ve více než polovině kontrol prodej alkoholu a tabákových výrobků mladistvým

Inspektoři České obchodní inspekce, regionální inspektorát Královéhradecký a Pardubický, uskutečnili v červnu v pěti kontrolních dnech mimořádnou kont ...

České dráhy posílí vlaky na festival Rock for People v Hradci Králové

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat oblíbený hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cest ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...





Neděle 14.7.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »






Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes