TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Trutnov a Královehradecký kraj

Miloš Šálek ukazuje fotky z putování Barmou, viděl sloní kemp i dílnu zlatokopů

24. 9. 2021 | Profesionální fotograf a kameraman, grafik, cestovatel Miloš Šálek vystavuje od středy na městském úřadě v Trutnově sérii snímků Putování Barmou. Výstava potrvá do 17. listopadu. Přibližuje zemi jihovýchodní Asie s 55 miliony obyvatel, která se v současnosti jmenuje Myanmar. Barma je dřívější název. Na 8. listopadu chystá Miloš Šálek promítání v Uffu.

Fotograf Miloš Šálek bude mít výstavu v Trutnově o putování Barmou

19. 9. 2021 | Fotograf Miloš Šálek z Trutnova vystaví na městském úřadě sérii snímků z putování Barmou. Vernisáž se uskuteční ve středu 22. září v 17 hodin ve výstavním prostoru trutnovské radnice a uvede ji ředitelka Galerie města Trutnova Lucie Pangrácová. Výstava, která přiblíží zemi jihovýchodní Asie s 51 miliony obyvatel, potrvá do 17. listopadu.

Prima začala natáčet ve Dvoře Králové nový seriál, v hlavní roli Eva Burešová

11. 9. 2021 | V Safari Parku Dvůr Králové padla tento týden první klapka nového rodinného seriálu, který připravuje televize Prima. Návštěvníci tak mají možnost sledovat vznik velkého televizního projektu, případně se dokonce stát jeho součástí.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen

6. 9. 2021 | Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let

6. 9. 2021 | Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

FOTO: Trutnovský jarmark zaplnil Krakonošovo náměstí

6. 9. 2021 | Na Krakonošovo náměstí vyrazili v neděli lidé na Trutnovský jarmark. Prošli se také po pěší zóně, která je sice už dva měsíce hotová po velké roční rekonstrukci, ale v neděli se dočkala oficiálního slavnostního otevření v originálním provedení od starosty Trutnova Ivana Adamce.

Festival Jazzinec zahájili v Trutnově Chilané

3. 9. 2021 | První evropské uvedení jihoamerické skupiny The Chilean Project z Chile otevřelo ve čtvrtek v Trutnově festival Jazzinec. Jejich vystoupení se konalo v koncertní síni Bohuslava Martinů. Jazzinec bude pokračovat dalšími koncerty v září, říjnu a listopadu, při kterých se v Trutnově představí muzikanti z USA, Francie, Velké Británie, Izraele, Itálie, Polska a také při mimořádném koncertu v ČR Symfonický orchestr Českého rozhlasu. ...

Renomované taneční studio otvírá pobočku ve Rtyni

3. 9. 2021 | Renomované pražské studio Contemporary - prostor pro tanec otvírá pro sezonu 2021/2022 novou pobočku pro východní Čechy ve Rtyni v Podkrkonoší. Taneční lekce budou na programu každou středu od 29. září v prostorách Bonihausu.

FOTO: Festival Theatrum Kuks přiblížil návštěvníkům baroko

29. 8. 2021 | Pět dní naplněných divadlem, uměleckými představeními, vážnou hudbou či koncerty, to byl jubilejní 20. ročník festivalu Theatrum Kuks. Multižánrový festival barokního a barokem inspirovaného umění se odehrával nejen v prostředí hospitálu, účastníci při něm také zavítali do Braunova Betléma nebo do Žirče.

FOTO: Jaromír Nohavica zpíval lidem na louce v Bílé Třemešné

29. 8. 2021 | Písničky Jaromíra Nohavici si přišly poslechnout v sobotu do Bílé Třemešné stovky lidí. Zájem o jeho koncert byl tak velký, že ho organizátoři přesunuli od Štěrbovy vily u Přehrady Les Království o kus vedle na louku v lokalitě V Alejích.

Zdroj: krkonossky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:28 | 28.09.2021

Úterý 28.9.2021
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.