TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Krkonošský deník - zprávy

Z regionu

Krkonošský deník - zprávy Zdroj: Krkonošský deník - zprávy |

Tajemství františkánského kláštera. Pod zemí ukrývá krypty šlechticů i mnichů

21. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Galerie antického umění ve Františkánském klášteře v Hostinném je od začátku dubna uzavřená kvůli dvouleté rekonstrukci. Sakrální prostor klášterního kostela se sbírkou osmdesáti soch, které tam před padesáti lety umístila Univerzita Karlova v Praze, ukrývá působivé tajemství.

OBRAZEM: Motorkáři otevřeli šoupátka

21. 4. 2019 | Pro začátek motorkářské sezony si vybrali příznivci jedné stopy náměstí v Hostinném, kde si dali v sobotu tradiční sraz při Krkonošském otvírání šoupátek. Tam si nechali svoje mašiny také požehnat. Společně se poté vydali na sedmdesátikilometrovou projížďku s cílem v kempu Pecka u Nové Paky.

Strážníci mají nový defibrilátor, školili je lékaři vrchlabské nemocnice

20. 4. 2019 | Odborné proškolení od lékařů vrchlabské nemocnice mají za sebou městští policisté. Zkušení lékaři učili vrchlabské strážníky, jak mají zacházet s nově pořízeným defibrilátorem. Budou tak ještě více připraveni zachránit život lidem na ulici, kteří zkolabují kvůli náhlým problémům se srdcem.

Jan Luštinec: Hrabě Harrach byl Evropan moderního střihu

20. 4. 2019 | /ROZHOVOR/ Dvaačtyřicet let vedl Krkonošské muzeum v Jilemnici, aby letos v lednu zamířil do penze. Žádný důchodcovský vejminek v podání erudovaného historika Jana Luštince se ale nekoná. Při jeho aktivitě snad ani není možný.

Přišli učit v černém. Vadí jim podfinancování školství i bezhlavá inkluze

20. 4. 2019 | Drtící byrokracie, rušení speciálních tříd, bezhlavá inkluze, podfinancování školství, platy. Učitelé chtěli upozornit Týdnem v černé na současnou problematickou situaci.

Cena ředitele Krkonošského národního parku patří devíti osobnostem

19. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Cenu ředitele Správy KRNAP převzalo ve Vrchlabí devět osobností, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o horách. Je to poprvé v devítileté historii ankety, kdy ocenění získal tak vysoký počet laureátů.

Svatý Florián hasičům přeje

19. 4. 2019 | Hasiči z Poniklé byli vždy neuvěřitelně pracovitým týmem. Když v roce 1986 začali s náročnou přestavbou hasičské nádrže, nikdo si nedovedl představit, že odpracují 1900 hodin. Obdobně tomu bylo u koupaliště, které hasiči s obyvateli obce během jediného roku a pouhých sedmi tisíc hodin upravili do současné podoby.

Velikonoční akce se konají v Kolonádě, Horizontu, na Dolcích i Malé Úpě

19. 4. 2019 | Velikonoční svátky je možné využít k návštěvě zajímavých akcí v regionu.

Zimu vyprovodí z kraje výstupem na Sněžku

19. 4. 2019 | Loučení se zimou si milovníci hor užijí tradičně po svém. Vydají se v sobotu 20. dubna v 8 hodin z parkoviště ve Strážném na Sněžku.

NAŠE ŠKOLKA: Mateřská škola Delfínek v Trutnově II.

19. 4. 2019 | "Jsme předškoláci z mateřské školy Delfínek v Trutnově. Máme se tu moc príma, školka má milou rodinnou atmosféru. U naší školky je krásná zahrada, kde si rádi hrajeme, v létě si užíváme malé brouzdaliště. Rádi chodíme sportovat i na vycházky do blízkého lesoparku. Můžeme se učit anglicky, zúčastnit se plaveckého kurzu, v zimě kurzu bruslení i lyžování. Po celou dobu se o nás starají hodné paní učitelky. Na školku Delfínek budeme rádi vzpomínat!“ ...

Žlučník a apendix nejčastěji operují v Náchodě

19. 4. 2019 | Nemocnice v Královéhradeckém kraji ročně operují přibližně osm až devět stovek lidí, kteří mají problém se žlučníkem, a dalších asi 450 lidí se zánětem apendixu. Vyplývá to z dat Kanceláře zdravotního pojištění, které Deník v uplynulých čtyřech týdnech využíval pro svůj seriál o operačních zákrocích. Pooperačních komplikací je v těchto případech velmi málo.

Nenechat se očkovat je naprostá nezodpovědnost, tvrdí primářka imunologie

19. 4. 2019 | /ROZHOVOR, FOTO/ Jak moc jsou spalničky nebezpečné? Může se na ně umřít? Jaké fake news se o nich rozšířily? Co znamená klesající proočkovanost obyvatel? Situaci s letošní epidemií popisuje Eva Vítová, primářka oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie trutnovské nemocnice. V rozhovoru pro Krkonošský deník mluví také o chřipkách, HIV a klíšťatech.

V zoo mají nový přírůstek: koťata karakalů

18. 4. 2019 | Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem oznámila, že má nový přírůstek, který se začal rozhlížet po světě. Trojice cihlově zbarvených koťat s černými štětinkami na uších se narodila páru dvorských karakalů. U návštěvníků patří přírůstky těchto afrických šelem podobající se rysům k těm nejoblíbenějším.

Africká podívaná se znovu otvírá

17. 4. 2019 | Spousta lákadel, novinek a změn. To vše připravil Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem na hlavní návštěvnickou sezónu. Bude mít pořadové číslo 73 a začne už na Velký pátek.

Sezonu v Jestřebích horách zahájí Bílá sobota u Bílého kůlu

17. 4. 2019 | Sedmnáctý ročník otevření turistické sezony v Jestřebích horách a oblastní zahájení sezony v Královéhradeckém kraji se uskuteční tradičně jako Bílá sobota u Bílého kůlu.

Když potkáte divočáka, nevšímejte si ho

17. 4. 2019 | /ROZHOVOR/ S přicházejícím jarem chodíme stále více do přírody a někteří lidé mají obavy, že by mohli například v lesích narazit na divočáky. Stále se hovoří o jejich přemnožení a nezřídka bývají i příčinou dopravních nehod, když jdou přes silnici.

OBRAZEM: Velikonoční dílničky v muzeu

17. 4. 2019 | Různé techniky zdobení kraslic si vyzkoušeli v úterý 16. dubna během dopoledne účastníci akce, pořádané Správou KRNAP v Krkonošském muzeu Vrchlabí.

Havlův fotograf se stal českou osobností

17. 4. 2019 | Bohdan Holomíček z Mladých Buků získal titul Osobnost české fotografie 2018. Za dlouhodobý přínos fotografii mu ho udělila česká Asociace profesionálních fotografů.

Velikonoce zavoní už na trzích

17. 4. 2019 | Na jarní svátky se mohou lidé naladit v Trutnově už ve středu a ve čtvrtek pod širým nebem. Na Krakonošově náměstí se totiž po oba dny od 9 do 18 hodin konají Velikonoční trhy.

Dotace stopl svazu bojovníků za svobodu kraj i některá města

17. 4. 2019 | Královéhradecký kraj letos Český svaz bojovníků za svobodu nepodpoří. Kroky vedení svazu přiměly ke stejnému kroku i mnohá města v kraji.

Zdroj: Krkonošský deník - zprávy - krkonossky.denik.cz
20:13:33 | 21.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Krajské nemocnice si připomínají Den zdraví

12.04.2019 | Z regionu

Den zdraví se slaví celosvětově 7. dubna. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se svými nemocnicemi a ve spolupráci s městy a dalšími organiza ...

Trutnovská nemocnice zahájila provoz nové magnetické rezonance

12.04.2019 | Z regionu

Oblastní nemocnice Trutnov v letošním roce pokračuje ve výrazných investicích do modernizace radiodiagnostického oddělení. Nová magnetická rezonance a ...Neděle 21.4.2019
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.