TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Krkonošský deník - zprávy

Z regionu

Krkonošský deník - zprávy Zdroj: Krkonošský deník - zprávy |

Slunce a manšestr - první lyžování nabídla Černá hora. Skipasy podražily

26. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ V Česká začala lyžařská sezóna. Poprvé se lyžovalo na Černé hoře v Krkonoších, kde se v sobotu poprvé v této sezóně svezly na lyžích a snowboardech stovky lidí. Minulé roky se tady začínalo až 3. prosince.

FOTO: Na Černé hoře začala jako na prvním místě v Česku lyžařská sezona

26. 11. 2022 | /FOTOGALERIE MICHALA FANTY/ Na vrcholu Černé hory v Krkonoších se v sobotu jako na prvním místě v Česku poprvé lyžovalo. Při zahájení zimní sezony ve SkiResortu Černá hora - Pec mohli lyžaři využít 300 metrů dlouhý úsek sjezdovky Anděl. Na sjezdovce je zhruba 50 centimetrů technického a přírodního sněhu.

FOTO: V Trutnově začala výstava betlémů, od neděle bude také v Hostinném

26. 11. 2022 | Stará radnice na Krakonošově náměstí v Trutnově je plná betlémů. V pátek tam začala výstava, kterou připravilo Středisko volného času. Potrvá do neděle 11. prosince.

Spát na ulici není sranda. V roli bezdomovců to zjistili motorkáři i starosta

26. 11. 2022 | /VIDEOANKETA/ Třiadvacet dobrovolníků ve Dvoře Králové nad Labem se na vlastní kůži vžilo do role bezdomovců. Při benefiční akci Noc venku si vyzkoušeli, jaké to je, přenocovat na ulici. Vyhřátou postel vyměnili ze čtvrtka na pátek za tvrdou zem.

Tohle ještě nezažili. Stačily dvě minuty a ubytování v safari bylo vyprodané

25. 11. 2022 | O ubytování ve dvorském safari je rvačka. Kdo neuspěl v případě bungalovů, glampingových stanů či hotelu, má ještě možnost zajistit si ubytování v expedičních stanech Súdán. Jejich rezervace se spustí 1. prosince.

Dusno ve Velkých Svatoňovicích. Na školu se valí stížnosti, opouštějí ji žáci

23. 11. 2022 | Místo poklidného příchodu adventu je ve Velkých Svatoňovicích pořádné dusno. Kvůli základní škole. Šest stížností řeší Česká školní inspekce, školu opouštějí žáci. „Aby ředitelka neuměla český jazyk, to už bylo opravdu moc,“ čertila se jedna z maminek, jejíž dcera z páté třídy přestoupila minulé pondělí na základní školu v Malých Svatoňovicích.

V Krkonoších se bude v sobotu poprvé lyžovat, zimní sezona začne na Černé hoře

22. 11. 2022 | Lyžařskou sezonu v Krkonoších otevře v sobotu SkiResort Černá hora - Pec. Na víkend poprvé pustí lyžaře na část sjezdovky Anděl na Černé hoře. Je to o týden dříve než před rokem, kdy se na stejném místě poprvé lyžovalo 3. prosince.

Opravy skleněné lávky i mostů. Trutnov připravuje investice do infrastruktury

22. 11. 2022 | Sundat a po rekonstrukci nasadit novou skleněnou lávku. Takový je plán města Trutnov, který chce uskutečnit v příštím roce. Rekonstrukce za bezmála 30 milionů korun si vyžádá úplnou uzavírku páteřní silnice Na Struze, která vede pod ní. Podle starosty Trutnova Michala Rosy je rok 2023 pro opravu nejzazší termín kvůli očekávanému nárůstu dopravy, který přinese otevření rychlostní silnice S3 z Polska. Město chystá také opravu mostů a úpravy náměstí Hraničářů a Lípového náměstí v Poříčí. ...

Do Turnova míří desítky milionů, dotace město použije na knihovnu

22. 11. 2022 | Z evropských fondů míří do Turnova 68 milionů korun na stavbu nové knihovny. Stavba měla podle původních plánů stát více než 100 milionů, radnice počítá s dalším navýšením všech nákladů možná až o dalších 25 procent, tedy zhruba na 136 milionů. „Je to odhad, o kolik by mohly ceny stoupnout, než najdeme stavební firmu,“ vysvětlil starosta Turnova Tomáš Hocke.

Cvičná záchrana z uvízlé lanovky na Sněžku: Za deset vteřin byli lidé dole

21. 11. 2022 | Slyšet nad sebou dupot bot je například v paneláku nepříjemná zkušenost. Pokud však dlouhé minuty visíte v zaseklé lanovce několik metrů nad zemí, je to naopak neklamná známka toho, že se k vám blíží záchrana. Na vlastní kůži si to novináři vyzkoušeli v pondělí dopoledne při výcviku složek záchranného systému v Krkonoších.

Ekonomové navrhli vládě vyšší daň u piva. Nesmysl, brání se minipivovary

21. 11. 2022 | Ročně zde uvaří dva a půl tisíce hektolitrů piva a na spotřební dani odvedou asi 300 tisíc korun. Příští rok by východočeský pivovar Mordýř z Dolních Ředic rád oslavil své desetileté působení na trhu. Místo speciální várky piva ale bude možná, stejně jako většina minipivovarů v republice, řešit opětovné zdražení zlatavého moku. Ne však kvůli stále trvající energetické krizi. Důvodem navýšení cen by se mohl stát nový navrh Národní ekonomické rady vlády (NERV). ...

Remoska vstala z mrtvých. Umí vše a nízká spotřeba elektřiny potěší

20. 11. 2022 | /ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Elektrický sporák jsem odstavila na druhou kolej. Vařím v multifunkčním nebo pomalém hrnci, které mají nízkou spotřebu elektřiny, a pokud potřebuji něco osmažit, zapnu jednoplotýnkový indukční vařič. Už jsem přemýšlela, že ho vyhodím, ale nakonec jsem ho kvůli pečení vánočního cukroví vzala na milost.

Skiareály v Krkonoších začaly zasněžovat, trendem jsou plovoucí ceny skipasů

20. 11. 2022 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Zima se přihlásila o slovo. Teploty klesly pod nulu, což byl signál pro vlekaře, aby spustili sněžná děla. Se zasněžováním sjezdovek začaly v sobotu skiareály na více místech v Krkonoších, například ve Špindlerově Mlýně, Mladých Bukách nebo na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí.

FOTO: Kolonáda v Janských Lázních v adventním hávu, o víkendu patří trhům

19. 11. 2022 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Secesní budovu Kolonády v Janských Lázních obsadily o víkendu Tvořivé adventní trhy, které začaly v pátek a trvají až do neděle. Novinkou letošního roku jsou nejen jiní řemeslní vystavovatelé, ale také stánky s jídlem venku před Kolonádou, kde si můžete dopřát medovinu, sýry, korbáčiky nebo maďarské klobásy. Vstupné je zdarma.

Tisíc stromů pro Trutnov. Dobrovolníci vysázeli duby, jeden věnovali i Kubišové

19. 11. 2022 | /FOTOGALERIE/ Parta dobrovolníků v uplynulých dnech vysázela osm stovek dubů na okraji Trutnova v lokalitě Houska. Akci 1000 stromů pro Trutnov organizoval Robert Fajfr. Na čestné místo zasadili duby na počest zpěvačky Marty Kubišové a nedávného zesnulého rockového hudebníka Michala Ambrože.

Nové mosty jsou hotové, silnice do Pece pod Sněžkou a Malé Úpy je průjezdná

19. 11. 2022 | Po roce a půl je opět plně průjezdná silnice II/296 mezi Horním Maršovem a Pecí pod Sněžkou. Královéhradecký kraj dokončil výměnu tří takzvaných polských mostů v Temném Dole. Důvodem omezení byl jejich havarijní stav. Za vybudování nových mostů kraj zaplatil 187 milionů korun s DPH. Jde o letošní nejnákladnější silniční stavbu Královéhradeckého kraje. Ocelové konstrukce nosníků jsou z patinující oceli, mosty již nemají středové pilíře v korytě toku řeky Úpy.  ...

Teplárny v kraji od ledna podraží. Někde mírně, na Trutnovsku až o 20 procent

19. 11. 2022 | S příchodem druhé poloviny listopadu se mnohé domácnosti obávají zvyšování cen tepla, které by mohl přinést nadcházející rok. Zatímco v některých městech se zatím nakupují energie a všichni doufají, že se ceny plynu na teple projeví co nejméně, některé teplárny v Královéhradeckém kraji mají o cenách pro rok 2023 jasno už nyní.

Proč si vybrali studium oboru Požární ochrana? Ptali jsme se studentů v Semilech

18. 11. 2022 | /VIDEOANKETA/ Střední škola Semily již pátým rokem produkuje studenty atraktivní obor Požární ochrana. Zjišťování příčin vzniku požárů, Organizace a řízení požární ochrany Ochrana obyvatelstva a krizové řízení, Technický výcvik, Zdolávání mimořádných událostí, to jsou jen některé předměty tohoto oboru.

V hradeckém kraji hrozí náledí, výstraha meteorologů platí až do soboty

18. 11. 2022 | /POSÍLEJTE FOTKY/ Zima se hlásí o slovo. V následujících dnech se má výrazně ochladit. Sněžit by mělo ve všech polohách. Protože budou od pátku 18. listopadu dopoledne mokré povrchy vlivem nízkých teplot namrzat, vydal Český hydrometeorologický ústav varování před náledím.

Moc nám chybíte, pane prezidente. Lidé nosili na Havlův Hrádeček vzkazy i srdce

17. 11. 2022 | /FOTOGALERIE/ Třiatřicáté výročí sametové revoluce si připomněli lidé 17. listopadu také na Hrádečku ve Vlčicích u Trutnova u chalupy Václava Havla. Zapalovali tam svíčky, nechávali vzkazy, srdíčka, trikolóry, tradičně nechybělo lahvové pivo Krakonoš. Na dřevěném plotě je nápis Havel na hrad.

Zdroj: Krkonošský deník - zprávy - krkonossky.denik.cz
06:13:04 | 27.11.2022Zpravodajství TrutnovDnes.cz

Stezku korunami stromů v Krkonoších ovládnou první prosincovou neděli rohatí čerti

Stezka korunami stromů v Janských Lázních si pro děti již tradičně připravila den plný čertovské zábavy. První prosincovou neděli 4.12. se celá Stezka promění v pekelné místo, kam není radno chodit dětem zlobícím. Chybět nebude ale ani Mikuláš, ...

Firma na Trutnovsku nelegálně uložila několik desítek tisíc tun odpadů, dostala pokutu dva miliony

Společnost UMBRELLA s.r.o. je provozovatel zařízení k využívání odpadů mobilním zařízením (drtič / třídič). Nakládala však s odpady na místech, která ...

Cesta do Pece pod Sněžkou je bez omezení dopravy

Řidiči mohou znovu bez omezení jezdit po silnici II/296 mezi Horním Maršovem a Pecí pod Sněžkou na Trutnovsku. Tři takzvané polské mosty v Temném Dole ...

V Trutnově přibyla nová autobusová zastávka. Budou zde stavět linky meziměstské dopravy i autobusy MHD

V Trutnově v Husitské ulici vznikla nová autobusová zastávka. Výrazně se tak zlepšila dostupnost veřejné dopravy obyvatelům nedalekého sídliště či Hus ...

Královéhradecký kraj plánuje digitalizaci muzejních sbírek. Muzea vybaví fotoaparáty a skenery

Muzeum východních Čech v Hradci Králové ve spolupráci s Královéhradeckým krajem připravují výraznou modernizaci vybavení pro digitalizaci a dokumentac ...Neděle 27.11.2022
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.