TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Krkonošský deník - zprávy

Z regionu

Krkonošský deník - zprávy Zdroj: Krkonošský deník - zprávy |

Dvojí poděkování

3. 4. 2020 | Ředitelka Sociálních služeb v Semilech p.o. upřímně děkuje touto cestou všem zaměstnancům, organizacím, společnostem i neznámým jednotlivcům, kteří se odhodlaně a nezištně zapojili do šití bavlněných roušek, kterých nyní mají v k dispozici kolem 500 kusů.

Na pracák bez knihy. Stačí internet

3. 4. 2020 | Zatímco v jiných dnech si člověk, který právě přišel o práci, bere při návštěvě úřadu práce s sebou knihu či dobře nabitý telefon s hrami, aby přežil několikahodinové čekání, v době koronavirové pandemie a vládních nařízení stačí jen teplé oblečení. Na samotný úřad se totiž lidé nedostanou a v rozestupech čekají na to, až jim úřednice dovolí přistoupit blíž a vyplněné papíry hodit do „urny“.

Ve Vrchlabí začala oprava Komenského ulice, řidiče čekají objížďky

3. 4. 2020 | /FOTO/ Ve Vrchlabí začala ve čtvrtek rekonstrukce Komeského ulice. Uzavření frekventované silnice první třídy si vyžádalo řadu změn v dopravě.

Odběrové místo v trutnovské nemocnici se znovu otevře v pondělí

2. 4. 2020 | /FOTO/ Již v pondělí ráno bude znovu zahájeno v trutnovské nemocnici testování na COVID-19 v odběrovém stanu. Informaci zveřejnil špitál na svém webu. Odběrové místo tak zůstane uzavřené pouze dva dny. Kvůli nedostatku materiálu pro zpracování vzorků v laboratoři bylo testování přerušeno na čtvrtek a pátek. Od pondělí budou testovací stany na COVID-19 také ve Dvoře Králové nad Labem i všech dalších krajských nemocnicích. ...

Služby města dezinfikují ve Vrchlabí paneláky, zastávky i zámek

2. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Pracovníci Služeb města Vrchlabí ve spolupráci se specializovanou firmou dezinfikují panelové domy. Speciálním prostředkem postřikují schody, zábradlí a společné prostory. Pravidelně také čistí budovy městského úřadu, zastávky autobusů a vybrané části veřejného prostranství.

Unikátní adrenalin: Parta na skútrech řádila v první zóně národního parku

2. 4. 2020 | /FOTO, VIDEO/ První zónu Krkonošského národního parku si spletla se závodní dráhou parta na čtyřech terénních motocyklech na pásech a jednom sněžném skútru. Řádila mezi Horními Mísečkami a Obřím dolem. Krkonošské krajině o sobě dala vědět unikátním adrenalinem, aby na horách zřejmě nebylo moc velké ticho a klid v nouzovém stavu země. Strážci Krkonošského národního parku a policisté chytli bandu skútrařů ve středu. Ve správním řízení hrozí každému z nich pokuta až 100 tisíc korun. ...

Dvůr Králové tiskne díly na ochranné obličejové štíty

2. 4. 2020 | Město Dvůr Králové nad Labem se zapojilo do výzvy Svazku obcí Východní Krkonoše a na 3D tiskárnách tiskne součásti pro obličejové štíty, které mají sloužit jako ochrana před možnou nákazou koronavirem. Obličejové štíty jsou distribuovány do nemocnic, praktickým lékařům, stomatologům a dalším specialistům, dále také městským strážníkům, pracovníkům v sociálních službách a dalším.

Kraj má již třetího vyléčeného z koronaviru

2. 4. 2020 | V Královéhradeckém kraji se uzdravila třetí osoba, která byla nakažená koronavirem. V kraji nicméně stále zůstává více než 100 nakažených lidí, nejvíce na Náchodsku a Hradecku. 

Výroba ochranných pomůcek jede na Trutnovsku naplno

2. 4. 2020 | Do boje s globální pandemií Covid-19 je naplno zapojené také Úpicko.

Silnici z Rudníku do Hostinného čeká uzavírka od poloviny dubna

2. 4. 2020 | V pondělí začaly stavební práce na rekonstrukci silnice druhé třídy, která vede z Rudníku Arnultovic do Hostinného. Investorem stavby je Královéhradecký kraj. Stavební práce budou probíhat do 7. června.

Počet nakažených v kraji překročil stovku, Trutnovsko jich hlásí už jedenáct

1. 4. 2020 | Počet nakažených koronavirem v Královéhradeckém kraji sice pozvolna, ale neustále narůstá. Od středečního dopoledne, kdy jich královéhradečtí krajští hygienici evidovali 96, jich do 17. hodiny přibylo dalších pět.

Blíží se oprava komunikace v ulici Nad Jezem

1. 4. 2020 | Město Trutnov pokračuje v opravách ulic v Horním Starém Městě. V předchozích letech se opravila ulice Za Komínem a Hornoměstská, teď je připravena kompletní oprava části ulice Nad Jezem. Hotovo by mělo být do poloviny prosince. Město na ni vyčlenilo téměř 17 milionů korun.

Odběry v Trutnově se mají rozjet příští týden

1. 4. 2020 | Odběrové místo v areálu trutnovské nemocnice přerušilo dočasně provoz. Dochází totiž materiál potřebný pro analýzu odebraných vzorků. Nemocnice věří, že půjde jen o několikadenní pauzu.

Ráno bylo mrazivé, na horách bylo i kolem minus 20 stupňů

1. 4. 2020 | Středeční ráno v Česku bylo mimořádně chladné. Nové teplotní minimum pro ten den zaznamenala kolem 6.00 hod. více než třetina dlouhodobě měřicích stanic. V nížinách se teploty pohybovaly většinou mezi minus pěti a minus devíti stupni Celsia, ale na horách klesly i pod minus 20 stupňů. Údaje zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém facebookovém profilu.

Jako před osmi sty lety. Hrad Vízmburk se bude zdít podle středověké receptury

1. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Největší opravy v novodobých dějinách promění o pořádný kus podobu hradu Vízmburk. Zaniklou pevnost nad Havlovicemi na Trutnovsku archeologové v 70. letech doslova vykopali ze země. Letošní roční rekonstrukce za 19 milionů korun má přinést zastřešení a trvalé zpřístupnění hradu pro veřejnost. Zdít se bude maltou podle středověké receptury a při stavbě se použije stejný kámen jako před osmi sty lety, kdy se hrad stavěl. Stejně jako ve 13. století půjde o pískovec, který se těží v ne ...

Pozitivních testů na koronavirus v kraji opět přibylo

31. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Množství pozitivních testů na Covid-19 v Královéhradeckém kraji během úterý opět stouplo, a to z 87 na 90. Jde o údaj zveřejněný Krajskou hygienickou stanicí v Hradci Králové (počet zahrnuje zde indikované nemocné bez ohledu na trvalé bydliště).

Trutnovská nemocnice přerušuje provoz odběrového stanu

31. 3. 2020 | Pouze jeden a půl týdne vydržel otevřený v trutnovské nemocnici odběrový stan na testování na onemocnění COVID-19. Od čtvrtka 2. dubna se tam testování až odvolání zastaví. Důvodem je nedostatek materiálu pro zpracování vzorků v laboratoři, která nyní přednostně zpracovává požadavky na vyšetření pacientů krajských nemocnic. Na odběrové místo v Trutnově je na úterý a středu objednáno ještě 96 pacientů, kteří budou vyšetřeni. Poté bude provoz odběrového místa zastaven. Podle ředitele trutnovské ne ...

Po Trutnově naleznete luční louky i hmyzí hotely

31. 3. 2020 | Technické služby Trutnov zahájily práce na údržbě zeleně ve městě. Lidé se opět mohou těšit na výzdobu podloubí, kruhových objezdů, ale nově také na luční louky a hmyzí hotely. Kruhový objezd na Polské ulici u kina opět ozdobí květinový drak, kterého Technické služby zrekonstruovaly.

Žádosti o finanční příspěvek na péči o louky

31. 3. 2020 | I v letošním roce bude možné zažádat o finanční příspěvek na péči o botanicky cenné travní porosty z Programu péče o krajinu. Příspěvek je možné obdržet na luční porosty o výměře 0,4 až 5 ha. Uzávěrka příjmu všech žádostí je 31. května.

V první linii v boji s koronavirem

30. 3. 2020 | Onemocnění Covid-19 přineslo naší společnosti nečekané výzvy a mikroskopický vir změnil v Česku ze dne na den všednodenní život každého z nás.

Zdroj: Krkonošský deník - zprávy - krkonossky.denik.cz
12:14:25 | 03.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Královéhradecký kraj nabízí všem školám pomoc v online vzdělávání

31.03.2020 | Z regionu

Královéhradecký kraj přichází s nabídkou podpory a pomoci pedagogům všech škol. Na webových stránkách ŠKOLY SOBĚ umisťuje výběr z nabídky online vzděl ...Pátek 3.4.2020
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.