TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Trutnov a Královehradecký kraj

Salát osvěží: Rajčata, vajíčka a malý fígl do horkých dnů

2. 7. 2022 | /ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Rajská jablíčka má většina zahrádkářů ještě ve stavu zeleném, ale už se dají koupit keříčková z Itálie za cenu kolem pětadvaceti korun. Já preferuji odrůdu Tomino, která krásně voní a chutná, ale ta už jsou zhruba trojnásobně dražší.

FOTO: Pár z Moravy se vzal na Sněžce, na vrchol vystoupal ve svatebních šatech

2. 7. 2022 | Chtěli spontánní svatbu, tak se vzali na Sněžce. Novomanželé Tomáš a Eva Jakešovi z Postřelmova u Zábřehu na Moravě měli svatbu během čtyřdenní hřebenové túry, při které prošli Krkonoše od západu k východu, z Harrachova do Žacléře.

V nemocnici začala stavba nového pavilonu, vylepšení čeká stravovací provoz

1. 7. 2022 | V trutnovské nemocnici začala stavba pavilonu klinické biochemie za 129 milionů korun. Vznikne na místě zdemolovaných budov B a C. Hotový má být začátkem roku 2024. Investorem je Královéhradecký kraj, který v areálu trutnovské nemocnice postaví také nový parkovací dům pro 320 aut za 190 milionů korun. Vyroste naproti pavilonu interny v horní části areálu nemocnice, se zahájením výstavby se počítá v roce 2024. ...

Vězni na Odolově budou bydlet v nových buňkách. Se sprchou, záchodem a kuchyňkou

1. 7. 2022 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Vězňů přibývá, kriminálu v Odolově na Trutnovsku proto přijde vhod nová budova pro třicet odsouzených. Zvýší tím kapacitu na 325 míst. V deseti pokojích budou vězni bydlet po třech a mít k dispozici vlastní koupelnu. První se tam nastěhují už tento týden, další v průběhu července. Ve společných prostorách bude kuchyňka, pračka, kulturní místnost na sledování televize a kuřárna. ...

FOTO: Jak to vypadá v kriminále Odolov. Žádné cely, ložnice pro tři stovky vězňů

1. 7. 2022 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Tři stovky odsouzených mužů si odpykávají trest ve Věznici Odolov. Ta patří mezi nejmírnější v Česku. Stojí v areálu bývalého uhelného dolu. Ubytovna odsouzených bývala v minulosti šatnou horníků. Jak to tam vypadá dnes? Podívejte se do fotogalerie.

Zdroj: krkonossky.denik.cz | Další zprávy »
10:13:19 | 03.07.2022

S medem z mladých smrkových výhonků… Děti slaví, uspěly v největší marmeládové soutěži na světě

S medem z mladých smrkových výhonků… Děti slaví, uspěly v největší marmeládové soutěži na světě

27. 6. 2022 | Děti z prvního stupně Speciální základní školy Daneta v Hradci Králové slaví nebývalý úspěch. Se svou pomerančovou marmeládou totiž získaly bronzové medaile hned ve dvou kategoriích v největší marmeládové soutěži na světě Dalemain Marmalade Festival and Awards. Ceny jim teď do školy doputovaly přímo z Velké Británie.

Čas plyne… I v Náchodě, při letní unikátní výstavě. Od slunečních hodin po PRIMKY

Čas plyne… I v Náchodě, při letní unikátní výstavě. Od slunečních hodin po PRIMKY

19. 6. 2022 | FOTOGALERIE Muzeum Náchodska připravilo společně s tradičním výrobcem hodinek, společností ELTON hodinářská, na hlavní letní sezonu výstavu nazvanou Hora ruit – Od slunečních hodin po PRIMKY. Interaktivní expozice seznámí návštěvníky nejen s různými způsoby, jakými naši předci v minulosti měřili čas, ale i s historií místní výroby hodin a hodinek.

Safari Park ve Dvoře Králové slaví raritní narození malých cibetek

Safari Park ve Dvoře Králové slaví raritní narození malých cibetek

13. 6. 2022 | 5. dubna se v královédvorském Safari Parku narodila hned čtyři mláďata cibetky africké. S návštěvou neotálejte –⁠ příležitost vidět takto malá mláďata vzácných cibetek je naprosto unikátní a určitě se nebude jen tak opakovat. Hledejte je v Pavilonu šelem Joy Adamsonové.

Česko je kolonie a Češi knedlíci. Proč? Vysvětlil mi to student z černé Afriky. Svět Tomáše Koloce

Česko je kolonie a Češi knedlíci. Proč? Vysvětlil mi to student z černé Afriky. Svět Tomáše Koloce

11. 6. 2022 | Evropský parlament ve čtvrtek 9. června schválil nařízení o postupném zákazu prodeje aut se spalovacími motory. Český premiér Petr Fiala si na sociální síti poznamenal: „Green Deal je realita. Nemá už smysl spekulovat nad tím, jak by to mohlo být jinak. Teď musíme využít příležitost, jak investicemi do udržitelného rozvoje, obnovitelných zdrojů a cirkulárního hospodářství modernizovat českou ekonomiku a zvýšit kvalitu života…“ ...

Luděk Ševčík: Podle Pavla Vrabce z Neovlivní.cz jsem žumpa. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Podle Pavla Vrabce z Neovlivní.cz jsem žumpa. Vaše dopisy

7. 6. 2022 | Frustrace začíná narůstat. Zdražuje se, lidé to cítí ve vlastních peněženkách čím dál víc. A do toho chodí pohrdlivé výkřiky z kavárenského prostředí, že ti, kteří si stěžují a začínají používat pro popis svých strázní jadrnější výrazy, jsou žumpa. Jaké to pohrdání, jaká to nadřazenost. A lidé vidí, slyší a pamatují si. Na podobnou rétoriku upozornil Luděk Ševčík.

Zdroj: krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/ | Další zprávy »
10:13:19 | 03.07.2022

Nemocnice přijde dočasně o 22 parkovacích míst

27. 9. 2019 | Začínající výstavba nových laboratoří v areálu trutnovské nemocnice s sebou přináší dopravní omezení. V areálu ubyde 22 parkovacích míst. Nemocnice společně s trutnovskou radnicí a krajem společně hledají možná řešení. Konec září znamená pro Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., dlouho očekávané zahájení výstavby nových laboratoří. „V areálu trutnovské nemocnice vznikne nová budova pro trasfúzní oddělení, hematologickou laboratoř a Příspěvek Nemocnice přijde dočasně o 22 parkovacích ...

Zdroj: trutnovak.cz | Další zprávy »
10:13:20 | 03.07.2022

Muzeum v Hradci Králové hledá nového provozovatele kavárny

27. 6. 2022 | Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele Kavárny Muzeum v Hradci Králové. Kavárna s atmosférou první poloviny 20. století se nachází v historické budově Muzea východních Čech v Hradci Králové na Eliščině nábřeží, která je zároveň Národní kulturní památkou.

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz | Další zprávy »
10:13:19 | 03.07.2022

Neděle 3.7.2022
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.