TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Trutnov a Královehradecký kraj

Slunce a manšestr - první lyžování nabídla Černá hora. Skipasy podražily

26. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ V Česká začala lyžařská sezóna. Poprvé se lyžovalo na Černé hoře v Krkonoších, kde se v sobotu poprvé v této sezóně svezly na lyžích a snowboardech stovky lidí. Minulé roky se tady začínalo až 3. prosince.

FOTO: Na Černé hoře začala jako na prvním místě v Česku lyžařská sezona

26. 11. 2022 | /FOTOGALERIE MICHALA FANTY/ Na vrcholu Černé hory v Krkonoších se v sobotu jako na prvním místě v Česku poprvé lyžovalo. Při zahájení zimní sezony ve SkiResortu Černá hora - Pec mohli lyžaři využít 300 metrů dlouhý úsek sjezdovky Anděl. Na sjezdovce je zhruba 50 centimetrů technického a přírodního sněhu.

FOTO: V Trutnově začala výstava betlémů, od neděle bude také v Hostinném

26. 11. 2022 | Stará radnice na Krakonošově náměstí v Trutnově je plná betlémů. V pátek tam začala výstava, kterou připravilo Středisko volného času. Potrvá do neděle 11. prosince.

Spát na ulici není sranda. V roli bezdomovců to zjistili motorkáři i starosta

26. 11. 2022 | /VIDEOANKETA/ Třiadvacet dobrovolníků ve Dvoře Králové nad Labem se na vlastní kůži vžilo do role bezdomovců. Při benefiční akci Noc venku si vyzkoušeli, jaké to je, přenocovat na ulici. Vyhřátou postel vyměnili ze čtvrtka na pátek za tvrdou zem.

Tohle ještě nezažili. Stačily dvě minuty a ubytování v safari bylo vyprodané

25. 11. 2022 | O ubytování ve dvorském safari je rvačka. Kdo neuspěl v případě bungalovů, glampingových stanů či hotelu, má ještě možnost zajistit si ubytování v expedičních stanech Súdán. Jejich rezervace se spustí 1. prosince.

Zdroj: krkonossky.denik.cz | Další zprávy »
06:13:04 | 27.11.2022

Věci, které se snadno zapomenou. Inspiroval mě zápisník pradědečka z první světové, přesně tak se jmenoval, vysvětluje spisovatelka

Věci, které se snadno zapomenou. Inspiroval mě zápisník pradědečka z první světové, přesně tak se jmenoval, vysvětluje spisovatelka

27. 10. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Magistra Eva Černošová (*13. 07. 1982), rozená Kulhánková, je navíc pedagožkou a předsedkyní Střediska východočeských spisovatelů. 13. července tohoto roku mimo jiné oslavila své kulatiny. O její tvorbě i osobním životě jsme si pohovořili v následujícím interview.

Úpadek sociálních služeb v České republice na vlastní kůži. Svět Tomáše Koloce

Úpadek sociálních služeb v České republice na vlastní kůži. Svět Tomáše Koloce

23. 10. 2022 | Tisková zpráva serveru Profesia.cz uvádí: „Růst platů zaměstnanců ve zdravotnictví a sociálních službách byl v posledních třech letech rekordní, a to o 28 procent. Přesto se zdravotnická (i sociální) zařízení stále potýkají s nedostatkem personálu.“ Jako dlouholetý pracovník v sociálním oboru a částečně i ve zdravotnictví jsem v tomto textu na základě svých osobních zkušeností shrnul důvody tohoto jevu. ...

Napsala Jak se budí princezny, pomohla k vzniku Třem oříškům a zvedla mi mandle. Svět Tomáše Koloce

Napsala Jak se budí princezny, pomohla k vzniku Třem oříškům a zvedla mi mandle. Svět Tomáše Koloce

18. 10. 2022 | Jubilejní vyprávění o tom, jak jsem se po letech potkal s právě dnes pětaosmdesátiletou členkou nejpočetnějšího českého scenáristického rodu. Se slibem do budoucna pro čtenáře této rubriky.

Hokej pro „Motýlky“. Benefiční utkání v Hronově podpoří pacienty s nemocí motýlích křídel

Hokej pro „Motýlky“. Benefiční utkání v Hronově podpoří pacienty s nemocí motýlích křídel

14. 10. 2022 | Netradiční hokejové utkání se uskuteční 27. října odpoledne v Hronově. Více než o sport v něm půjde o dobrý skutek. Český výrobce hodinek se ve spolupráci s hokejovými týmy a nadšenci z Nového Města nad Metují a Hronova rozhodl touto cestou podpořit pacienty, trpící tzv. nemocí motýlích křídel.

Zarouškovaný svět 2.0 aneb A bude hůř. Svět Tomáše Koloce

Zarouškovaný svět 2.0 aneb A bude hůř. Svět Tomáše Koloce

8. 10. 2022 | Bylo úterý 4. října. Na hodině zvonění na mobilu jsem zmáčknul OFF. Čekalo mě zdravotní vyšetření, jehož termín jsem před dvěma měsíci dostal protekcí, když jsem se své kamarádce, bývalé vrchní sestře, svěřil, že další termín vyšetření, týkajícího se mé akutní zdravotní komplikace, mám až za půl roku. Kamarádka bývala vrchní sestrou, kterou už není, ale za půl života v této funkci se jí dostal pod kůži zdravotnický slang a autoritativní tón, proto kamkoli zavolá, tam objednávanému zkrátí čekací ...

Zdroj: krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/ | Další zprávy »
06:13:04 | 27.11.2022

Zdroj zpráv není momentálně dostupný.

Cesta do Pece pod Sněžkou je bez omezení dopravy

18. 11. 2022 | Řidiči mohou znovu bez omezení jezdit po silnici II/296 mezi Horním Maršovem a Pecí pod Sněžkou na Trutnovsku. Tři takzvané polské mosty v Temném Dole, které kvůli havarijnímu stavu musel Královéhradecký kraj kompletně zrekonstruovat, jsou od tohoto týdne plně průjezdné. Dělníci za plného provozu postupně odstraní mostní provizoria a jak počasí dovolí, budou zde pokračovat dokončovací práce. Za vybudování nových mostů kraj zaplatil 187 milionů korun s DPH. ...

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz | Další zprávy »
06:13:04 | 27.11.2022

Neděle 27.11.2022
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.