TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Úpravy jízdních řádů zohlednily připomínky veřejnosti

02.09.2016
Ke změnám jízdních řádů autobusů došlo v několika oblastech kraje.
Ilustrační snímek | Foto: Královéhradecký kraj
Rychnovsko
Na základě požadavku obce Lhoty u Potštejna dochází k prodloužení spoje 660209/7 linky IREDO 227, který jezdil v trase Kostelec nad Orlicí - Krchleby v 14:02, do Lhot u Potštejna. Zároveň dochází k prodloužení spoje 10, který nově zajistí odvoz dětí ze školy ze Lhot u Potštejna v 14:38 směr Borovnice, Krchleby, Chleny, Vrbice, Svídnice či do Kostelce nad Orlicí.

Pro nevytíženost byl zkrácen spoj 660209/1 linky IREDO 227, který nově svou jízdu ukončí v Borovnici, Přestavlkách. Spoj 660209/4 linky IREDO 227, který nyní začíná ve Lhotách u Potštejna v 5:35, nově začne svou jízdu v 5:40 v Borovnici, Přestavlkách.

S ohledem na umožnění přestupu z linky IREDO 222 Kostelec nad Orlicí - Borovnice - Choceň v Borovnici na linku IREDO 203 Borovnice - Lhoty u Potštejna - Potštejn - Rychnov nad Kněžnou, dochází k posunu spoje se současným odjezdem 6:35 z Kostelce nad Orlicí již na 6:31.

Z důvodu nedostatečné vytíženosti obec Zdobnice nepoptává zajíždění poledního spoje 660212/7 linky IREDO 205 do Kunčiny Vsi - od MVE jede spoj rovnou na Souvlastní.

Večerní spoj 660212/16 je ukončen na zastávce Liberk, Bělá.

Královéhradecko
Na základě poptávky obce Třebechovice pod Orebem spoj 610191/6 linky IREDO 110 nově zajíždí do místní části Štěnkov. Odtud autobus pokračuje v 9:57 do Hradce Králové.

Na základě požadavku obce Střezetice dochází k úpravě tří odpoledních spojů na lince IREDO 106. Tyto spoje nově zajíždějí ve Všestarech k zastávce Zdravotní středisko poblíž místní základní školy. Touto změnou se zkracuje dostupnost veřejné dopravy pro místní dojíždějící děti.

Hořicko
Na základě požadavku základní školy Ostroměř dochází na lince IREDO 155 k úpravě spoje 610610/8, který nově zajíždí k základní škole. Do této změny musely dojíždějící děti docházet na tento spoj až k železniční stanici Ostroměř, takže touto úpravou je tento spoj dosažitelnější pro větší okruh dojíždějících dětí, které ho do teď nestíhaly a zvedá se tím i bezpečnost těchto dětí, kteří již nemusejí přecházet frekventovanou silnici I/35.

Královédvorsko
Za účelem zkvalitnění dopravní obslužnosti pro dojíždějící děti do škol dochází k úpravám na lince IREDO 415. Dochází k posunu spoje 690520/1 do staronové časové polohy, tak aby byl příjezd dětí do Bílé Třemešné s místní základní školou o 10 minut později a zkrátilo se tak jejich čekání do začátku vyučování. Včasná doprava dětí do škol ve Dvoře Králové nad Labem je zajištěna spojem 690520/6, který nově obsluhuje i obce Trotina a Zdobín. V odpoledních hodinách dochází k přetrasování spoje 690520/10, který nově zajíždí i do Horního Dehtova (poptávka odvozu dětí ze základní školy Bílá Třemešná).

Novopacko
Z důvodu zvýšení efektivity na lince 536 IREDO mezi Novou Pakou a Starou Pakou nebudou provozovány v odpoledních hodinách spoje 690540/25 (odjezd 14.33 z Nové Paky) a 690540/28 (odjezd ze Staré Paky v 14.56) z důvodu jejich minimálního využití a existujícího alternativního autobusového nebo vlakového spojení.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Trutnovská nemocnice bude mít nové laboratoře a rehabilitaci za 169 milionů korun

Královéhradecký kraj dokončil veřejnou soutěž na zhotovitele stavebních prací pro výstavbu budovy oddělení klinické biochemie, laboratoří a hematologie v Oblastní nemocnici Trutnov. Za 169 milionů korun bez DPH stavbu provede sdružení společností ...

Mezi Trutnovem a Červeným Kostelcem bude z důvodu stavební práce po dva pracovní týdny přerušena železniční doprava

Plánovaná stavební činnost Správy železnic přeruší po dobu dvou pracovních týdnů železniční dopravu na trati mezi Trutnovem a Červeným Kostelcem. Ve d ...

Ministerstvo obrany znovu prodává řopíky i byt v Praze

Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na zjištění zájemců o koupi nepotřebného nemovitého majetku (dále VŘ). V nabídce je celkem 33 polo ...

Gripen nad Krkonošemi poprvé zkoušel natankovat z Airbusu A330 MRTT

V úterý odpoledne bylo nad Krkonošemi k vidění unikátní spojení nadzvukového letounu JAS-39 Gripen a tankeru Airbus A330 MRTT. Vůbec poprvé si čáslavš ...

V Královéhradeckém kraji bude modernější železniční síť. Správa železnic připravuje investice za miliardy korun

V současné chvíli má Správa železnic v Královéhradeckém kraji rozestavěné čtyři stavby za 816 milionů korun. V letošním roce zde státní organizace plá ...

Pátek 23.2.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes