TrutnovDnes.cz
TrutnovDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

V Červeném Kostelci se otevřou nové zdravotnické obory - nutriční asistent a masér ve zdravotnictví

01.02.2022
Součástí strategických záměrů v oblasti školství Královéhradeckého kraje je rozšíření Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Trutnově. Zřídí nové pracoviště v Červeném Kostelci, kde od školního roku 2022/2023 mimo jiné začne výuka dvou nových studijních oborů - nutriční asistent a masér ve zdravotnictví.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
"Trutnovská zdravotnická škola od příštího školního roku v Červeném Kostelci nabídne dva nové studijní obory, které se zatím na žádné střední škole v Královéhradeckém kraji nevyučují. Jedná se o obory nutriční asistent a masér ve zdravotnictví," říká náměstek Arnošt Štěpánek odpovědný za krajské školství.

Škola u nových oborů přizpůsobí školní vzdělávací program potřebám regionu, zejména uplatnění absolventů v oblasti péče v lůžkových zařízeních, zařízeních paliativní péče a sociálních služeb, případně v dalších oblastech. Zájem a podporu novým oborům deklaroval management lázeňských zařízení v regionu.

"Současná populace stárne, lidem přibývají zdravotní obtíže a někteří trpí také klinicky velkou nadváhou, což má velké následky na jejich zdraví. Dnes u dětí vidíme nárůst dětské obezity, a to je přesně téma, které dokáží nutriční terapeuti řešit," doplňuje náměstek Štěpánek.

Kromě nových oborů také ty tradiční

V Červeném Kostelci budou zájemci moci také studovat tradiční obory jako praktická sestra a diplomovaná všeobecná sestra. Potřebnou praxi budou středoškoláci získávat v krajských nemocnicích.

"Trend potřeby zdravotnických a pečovatelských oborů jednoznačně roste. Na Červenokostelecku je silná a významná aktivita pečovatelských, charitních a sociálních služeb s dobrou perspektivou pro uplatnění absolventů, proto věříme, že o studijní obory bude zájem," dodává náměstek Štěpánek.

Z důvodu naplnění kapacity školy na trutnovském pracovišti bylo zápisem nového místa poskytovaného vzdělání v Červeném Kostelci a zápisem dvou nových oborů v rejstříku škol a školských zařízení nutné zvýšit nejvyšší povolený počet žáků celé trutnovské střední školy z 620 na 850 žáků. Uchazeči o studium ve školním roce 2022/23 mohou pro první kolo přijímacího řízení podat přihlášku řediteli střední školy do 1. března 2022.

Rozšířením trutnovské školy do Červeného Kostelce vznikne stabilní pracoviště s odpovídající oborovou nabídkou a dostatečným počtem nabízených míst, které vychází i ze snahy Královéhradeckého kraje řešit kritickou personální situaci zdravotnických a sociálních zařízení v regionu, a to zajištěním dostatku absolventů zdravotnických oborů i v budoucnu.

Zřízení pracoviště zdravotnické školy v Červeném Kostelci umožnil přesun výuky oborů Střední průmyslové školy Otty Wichterleho právě z Červeného Kostelce zpět do Velkého Poříčí.

Zdroj: Královéhradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Nemocnice a záchranáři Královéhradeckého kraje získali moderní vybavení v součtu za 630 milionů korun

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje a krajské nemocnice pořídily v uplynulých třech letech převážně z evropských dotací moderní vybavení a techniku za více než 630 milionů korun. Dotační výzvy vyhlásila Evropská unie v reakci na ...

ČEZ: Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště

Zrekonstruované hřiště ve Velké Úpě slouží místním i turistům. Na opravu přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun. ...

Na pomoc s likvidací černých skládek můžou obce dostat až milionovou dotaci

Nelegální skládky a smetiště trápí nejednu obec. Představují značné riziko pro životní prostředí, mohou z nich unikat nebezpečné látky do půdy, vody i ...

Ve východních Čechách zjistila ČOI ve více než polovině kontrol prodej alkoholu a tabákových výrobků mladistvým

Inspektoři České obchodní inspekce, regionální inspektorát Královéhradecký a Pardubický, uskutečnili v červnu v pěti kontrolních dnech mimořádnou kont ...

České dráhy posílí vlaky na festival Rock for People v Hradci Králové

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat oblíbený hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cest ...

Úterý 16.7.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes